V životě jde o víc než o VOLVO a proto ho řídíte.
Volvo C70Volvo S60 bezpečnější než Audi A4, BMW řady 3,

Podle nových testů bezpečnosti si vedou modely Volvo v čele s modelem Volvo S60 velmi dobře a v mnoha výsledcích předčili své největší konkurenty jako Audi A4, BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C, Volkswagen CC

Více se dočtete v celém testu..


17. 3. 2011 – Švýcarská pobočka Volva představila umělecké video s modelem S60

Zástupci automobilky Volvo se jednoho dne rozhodli, že vytvoří propagační video pro nový model S60. Na pomoc si přizvali 10 „street-artových“ umělců. A tak vzniknul projekt Volvo Art Session. Umělci dostali k dispozici bílé Volvo S60, které stálo před černým pozadím. A pomocí barev a sprejů si s ním mohli dělat, co chtěli – a taky že to dělali. Výsledek 5denní akce můžete vidět v následujícím videu:

http://www.youtube.com/watch?v=j94vgIJSuPg (oficiální Volvo kanál na youtube.com)


10. 3. 2011 – Volvo ukázalo světu sériovou verzi automobilu S60

A stalo se tak na ženevském autosalonu – konkrétně na výstavišti Palexpo. Už podle prvních informací je model S60 to nejdravější Volvo, které kdy bylo vyrobeno. Dynamický profil vozu, skandinávský design a prvotřídní bezpečnostní technologie – to vše symbolizuje novou generaci vozu „vé-šedesát“. Švédský sedan dostal do vínku elektronický systém rozpoznávání chodců na vozovce (Pedestrian Detection). Ten dokáže pomocí několika senzorů zjistit překážku na vozovce (například chodce) a v případě nečinnosti řidiče i zastavit celé vozidlo.

více

29. 2. 2011 - Ekologická verze modelu S60 – DRIVe

Volvo S60 DRIVe má pod kapotou inovovaný přeplňovaný dieselový agregát o objemu 1,6 litru. Výkon motoru je přenášen na kola přes šestistupňovou manuální převodovku. Pohonná jednotka je doplněna úsporným systémem Start/Stop. Ten vypíná motor v případě stání na křižovatkách, či v podobných situacích. Díky tomu má motor mnohem nižší spotřebu paliva (4,3 litru na 100 km) a také emise (114 gramů na 1 km). Systém Start/Stop se logicky vyplatí nejvíce při jízdě ve městě.


1. 12. 2010 – Volvo S60 předává bezpečnostní systém dál

Systém rozpoznávání chodců se u modelu S60 natolik osvědčil, že bude použit i u modelu XC60. Čím bude více podobných automobilů na silnici, tím se bude snižovat riziko nehody s chodci. Elektronický systém na rozpoznávání chodců varuje řidiče v případě nadcházející kolize s překážkou na silnici (s chodcem). Pokud řidič včas nezareaguje, tak automobil samočinně zabrzdí, aby předešel nebezpečné srážce.


8. 10. 2010 – Dravý automobil S60 je ještě sportovnější - R-Design

Pro ty, kteří chtějí svůj sportovní sedan S60 odlišit od ostatních je připravená verze R-Design. Ta obsahuje sportovní podvozek, sportovní koncovky výfuků, nové ráfky kol a barevně sladěné prvky karoserie. Kdyby nedoznal podvozek vozu změn na tlumičích, pružinách a systému řízení trakce, tak by se R-Design dal považovat za designový balíček. Naštěstí tomu tak není, takže se můžete těšit na pořádnou nálož sportovní jízdy.

více


Design by 3sixty | 2024